Exkurze 9.A do Prahy, 25. 5. 2026
V pondělí 25. května 2026 se žáci 9.A vydali na exkurzi do Prahy. Nejprve je čekal rozchod na Václavském náměstí, kde si mohli užít atmosféru centra hlavního města a občerstvit se.
Hlavním bodem programu byla návštěva Letiště Václava Havla. Během exkurze žáci poznali provoz letiště, sledovali ruch na odbavovacích plochách a seznámili se s dráhovým systémem. Navštívili také nejmodernější hasičskou stanici v České republice a dostali se do těsné blízkosti letadel. Z několika desítek metrů mohli pozorovat jejich přistání, starty i samotné odbavování.
Domů jsme se vrátili v podvečerních hodinách plní nových zážitků a zajímavých poznatků.
Iva Výborná