Exkurze 7. A, Jeseníky, 19. května 2026
V úterý 19. 5. 2026 vyrazili žáci 7.A na exkurzi do Jeseníků. Po příjezdu si prohlédli Vojenské muzeum a Pěchotní srub K-S 14 v Králíkách, odpoledne nachodili 12 km turistickou trasou Dolní Hedeč – Kaple Nejsvatější trojice v Hanušovické vrchovině. Druhý den dopoledne vyšli k nedalekému pozorovateli Rytíři Frantovi, kde kromě zábavy hledali další z místních kešek a po cestě zpět si po kolenou vyšli schody ke Svaté Kapli v klášteře Matky Boží. Odpoledne je čekal výšlap sjezdovky v Dolní Moravě, kde jim byl odměnou krásný výhled z vrcholu hory Slamník. Po celou dobu nás provázelo krásné počasí, dobrá nálada a puchýře na nohou. Těšíme se na další zážitky. Takto jsme si užívali Jeseníky.
Mgr. Petra Myslivcová