Kroužek je vhodný pro všechny kluky a holky 1. a 2. ročníku, kteří si rádi hrají a sportují. Mohou se těšit na nové a zajímavé hry, ale i klasické oblíbené hry s míčem či nářadím, za pomoci kterých se děti „vyřádí“ a odreagují. Na začátek zařazujeme běžecké hry, aby se děti rozpohybovaly a zahřály, potom většinou soutěží ve dvojicích, nebo družstvech v různých disciplínách, zábavných silově-rychlostně-obratnostních cvičeních, pohybových a týmových hrách rozvíjející spolupráci a kolegiální rozhodování, nacvičují práci s míčem. V další části hodiny hrají své oblíbené hry.

Pod vedením Mgr. Milady Henclové se scházíme v tělocvičně každé úterý od 13:50 do 14:25.

Hlavním cílem sportovního kroužku je rozvíjet osobnost dítěte. Snahou je, aby kroužek děti co nejvíce bavil a na kroužek se těšily.

Běžecké a postřehové hry- různé druhy honiček: Mrazík, Rybičky a rybáři, Čertík, Pešek, soutěže v běhu, překážková dráha, slalomová dráha

Míčové hry - nácvik vybíjené, přehazované, driblování, hod na cíl, hod na koš