Záchranná stanice Pavlov u nás

Na konci února nás navštívila mamka od Zuzky Hulvové s povídáním o ptáčcích. Nejprve jsme si povídali o tom, jak se starat o ptáčky přes zimu, co jim dávat, a naopak co ptákům škodí. Celou dobu při povídání jsme byli jak na trní, protože jsme viděli, že má pro nás paní Hulvová živou ukázku. A pak to přišlo – mohli jsme si důkladně prohlédnout živého poštovního holuba, jak vypadají jeho křídla, jaký má zobák. Také jsme se dozvěděli, jak se holubi vracejí do svého domova. Nejvíc se nám líbilo vypouštění poštovního holuba před školou. Holub nejprve zakroužil nad parkovištěm, zorientoval se a nabral směr Úhořilka. Nakonec jsme si ještě zasoutěžili o ptačí pírka. Všechny otázky se týkaly ptáků. Celé povídání se nám moc líbilo – ostatně o tom svědčí naše obrázky, které jsme dělali do Mišmaše.

Společně zapsaly děti a paní učitelka ze 3. třídy

• foto1