Beseda „Prevence dětských úrazů“ pro žáčky třeťáčky

Jak se již stává tradicí, po roce, na konci ledna jsme v naší třídě opět přivítali maminku našeho spolužáka paní Bambasovou, zdravotní sestru ČČK, která nám přišla povědět něco o zásadách první pomoci a prevenci dětských úrazů. Úrazy totiž nejsou náhoda. Abychom jim zabránili, musíme se jen chovat bezpečně.

Program je určený pro třeťáky a jeho cílem je snížit množství a závažnost úrazů u dětí. Ve třech vyučovacích hodinách se prolínalo mnoho různých činností. Nejprve s námi paní Bambasová zopakovala to, co už víme. Pracovali jsme ve skupinách, ve kterých jsme si povídali o nebezpečí a prevenci úrazů nejen ve škole, ale i doma, na hřišti, na ulici nebo v bazénu. Plnili jsme úkoly v pracovním sešitě „Nebezpečí číhá všude“. Paní Bambasová nám pověděla, jak poskytnout první pomoc zraněnému člověku nebo přivolat pomoc. Nezůstalo jenom u povídání, na konci programu došlo i na praktické ukázky. Vyzkoušeli jsme si masáž srdce na zdravotnickém modelu a zjistili, že to není vůbec jednoduché. Ale i tohoto úkolu jsme se zhostili s nadšením. Podívejte se na fotky.

O tom, že některé třeťáky beseda opravdu nadchla, svědčí i to, že se přihlásili na zájmový kroužek první pomoci, který mohou od druhého pololetí na naší škole navštěvovat.

Mgr. Milada Henclová

• IMG_20230127_101249