PROJEKTOVÝ DEN U PRVŇÁČKŮ „STAVITEL MĚSTA“

Na konci měsíce dubna se nám podařilo zrealizovat u našich nejmladších školáčků projektový den s výukovým programem zaměřeným na polytechnické vzdělávání.  Projekt podporuje u dětí logické myšlení, prostorové vnímání, představivost a fantazii. Práce s Lego stavebnicí rozvíjí u dětí jemnou motoriku. Žáci mezi sebou komunikují a učí se spolupracovat.

Na celé dopoledne k nám přijela paní lektorka z „Malé technické univerzity“ s programem nazvaným „Stavitel města“. Nejdříve si společně s dětmi povídala, jaké budovy najdeme ve městě: hasiče, policii, nemocnice a další. Potom děti podle návodu společně poskládaly silnice z puzzle a stavěly domy z lega, které pak umístily tak, aby vytvořily město. Vše zakreslovaly do mapy. Dozvěděly se také, kdo je to kartograf, jak vypadají různé druhy map a jak se v nich orientovat (co jsou lesy, cesty, domy, …). Ve skupinkách pak děti soutěžily a plnily různé úkoly, za které získávaly kostičky, které potom mohly vyměňovat za různé budovy a postavit si tak svoje vlastní město.

Naši prvňáčci byli opravdu moc pohotoví a znali odpověď na mnoho otázek. A to, co nevěděli, hned vstřebali a použili při své práci. Jsou to malí stavitelé. Na konci dne každý z nich, jako odměnu obdržel diplom.

Všem dětem se projektový den moc líbil a už se těší, že si příště vyzkouší, jaké je to být třeba stavitelem mostů nebo malým vodohospodářem.

Za prvňáčky zapsala tř. uč. Milada Henclová

• img_20210429_092331