Napište nám

zslipa@zslipa.cz

Zavolejte nám

569 437 700

Integrované výukové bloky se Střední školou informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec - 22. 10. 2019

V rámci úspěšně navázané spolupráce se Střední školou informatiky a cestovního ruchu SČMSD Humpolec proběhly v úterý 22. října 2019 pro žáky 8. a 9. ročníku s vyučujícími této školy dva výukové bloky. První blok byl zaměřený na reklamu v našem životě a její vliv. Žáci rozpoznávali známé reklamy na základě sloganů a typických obrázků. Zjistili, že reklama nás provází a ovlivňuje na každém kroku, a že není vždy snadné jí odolat. Druhý blok byl zaměřený na programování. Žáci sami, každý na svém počítači, vytvářeli hru pro hraní na mobilních telefonech. Ve hře šlo o rychlost a postřeh při hašení požáru v několikapodlažním objektu. Žáky práce v obou blocích zaujala a bavila. Dozvěděli se spoustu nových informací. Ocenili zejména to, že se mohli aktivně zapojit a vše si vyzkoušet.

zapsala Mgr. B. Kučerová