Veliký úspěch žákyně MŠ v krajském kole výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí"

Veliký úspěch v krajském kole soutěže "Požární ochrana očima dětí" zaznamenala Eliška Dočkalová ze třídy Soviček. Umístila se na fantastickém 2. místě.

Eliška získala diplom a zaslouženou cenu.

Moc gratulujeme.

Úspěch dětí mateřské školy v soutěži "Požární ochrana očima dětí"

V měsíci lednu se žáci z naší mateřské školy zúčastnili výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí". Úkolem bylo nakreslit situaci, při které jsou hasiči v akci. Rádi bychom se s Vámi podělili o veliký úspěch, neboť naši žáci obsadili dvě nejvyšší příčky,první a druhé místo.
První místo obsadila Tereza Čechová z Okrouhličky, druhé místo Eliška Dočkalová z Michalovic. Obě dívky pracovaly pod vedením p. učitelek M. Gruberové a A. Pavlasové.

Děvčatům moc gratulujeme, je to úspěch nejen pro ně, ale zároveň i pro p. učitelky.

Úžasný úspěch našich žáků v okresním kole Matematické olympiády pro 5. ročník - květen 2021

Ve středu 19. 5. proběhlo na naší škole okresní kolo Matematické olympiády pro 5. ročník. Účastnilo se ho 6 žáků, kteří v době pandemie doma samostatně vypracovali 6 úloh, z čehož alespoň 4 měli správně. Okresního kola se zúčastnili prezenčně ve škole s časovou dotací 90 minut, přičemž museli vyřešit 3 úlohy. Nejdůležitější bylo správně popsat výsledek. Protože při posuzování výsledků záleželo, jak se bude odpověď hodnotitelům líbit. První místo nám uteklo pouze o půl bodu. O fantastický výsledek se postaral a druhé místo získal Šíma Poulíček. O třetí místo se dělí Péťa Staníček a Anetka Kalinová. Všichni tři získají diplom a poukázku na nákup v knihkupectví. Soutěže se ještě účastnili Áďa Hejlová, Nela Kučírková a Eliška Kučírková. Všem moc gratulujeme a je úžasné, že máme ve škole tak šikovné a inteligentní žáky.

Zapsala Mgr. Romana Krpálková

Matematický klokan 2021

Soutěž Matematický klokan proběhla na naší škole 19. – 24. března distanční formou. Tato soutěž byla zajisté zpestřením nejen pro žáky ale i pro učitele. Soutěž Matematický klokan totiž odráží logické schopnosti žáků a mnozí z nich, zejména žáci nižších ročníků, se na tuto soutěž opravdu těšili.

Na naší škole se do soutěže zapojili všichni žáci 2. – 8. ročníku v kategoriích Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. – 7. ročník) a Kadet (8. ročník). Žáci druhého ročníku si soutěž vyzkoušeli až v době, kdy byli opět ve škole. Distanční forma této soutěže by byla pro naše druháčky velmi náročná, proto jsme rádi, že ji absolvovali až po návratu do školy. V kategorii Cvrček žáci mohli dosáhnout maximálně 90 b, v ostatních kategoriích maximálně 120 b. Děkujeme všem žákům za účast a gratulujeme těm nejlepším.

CVRČEK

Poulíček K.