Veliký úspěch žákyně MŠ v krajském kole výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí"

Veliký úspěch v krajském kole soutěže "Požární ochrana očima dětí" zaznamenala Eliška Dočkalová ze třídy Soviček. Umístila se na fantastickém 2. místě.

Eliška získala diplom a zaslouženou cenu.

Moc gratulujeme.

Úspěch dětí mateřské školy v soutěži "Požární ochrana očima dětí"

V měsíci lednu se žáci z naší mateřské školy zúčastnili výtvarné soutěže "Požární ochrana očima dětí". Úkolem bylo nakreslit situaci, při které jsou hasiči v akci. Rádi bychom se s Vámi podělili o veliký úspěch, neboť naši žáci obsadili dvě nejvyšší příčky,první a druhé místo.
První místo obsadila Tereza Čechová z Okrouhličky, druhé místo Eliška Dočkalová z Michalovic. Obě dívky pracovaly pod vedením p. učitelek M. Gruberové a A. Pavlasové.

Děvčatům moc gratulujeme, je to úspěch nejen pro ně, ale zároveň i pro p. učitelky.

Úžasný úspěch našich žáků v okresním kole Matematické olympiády pro 5. ročník - květen 2021

Ve středu 19. 5. proběhlo na naší škole okresní kolo Matematické olympiády pro 5. ročník. Účastnilo se ho 6 žáků, kteří v době pandemie doma samostatně vypracovali 6 úloh, z čehož alespoň 4 měli správně. Okresního kola se zúčastnili prezenčně ve škole s časovou dotací 90 minut, přičemž museli vyřešit 3 úlohy. Nejdůležitější bylo správně popsat výsledek. Protože při posuzování výsledků záleželo, jak se bude odpověď hodnotitelům líbit. První místo nám uteklo pouze o půl bodu. O fantastický výsledek se postaral a druhé místo získal Šíma Poulíček. O třetí místo se dělí Péťa Staníček a Anetka Kalinová. Všichni tři získají diplom a poukázku na nákup v knihkupectví. Soutěže se ještě účastnili Áďa Hejlová, Nela Kučírková a Eliška Kučírková. Všem moc gratulujeme a je úžasné, že máme ve škole tak šikovné a inteligentní žáky.

Matematický klokan 2021

Soutěž Matematický klokan proběhla na naší škole 19. – 24. března distanční formou. Tato soutěž byla zajisté zpestřením nejen pro žáky ale i pro učitele. Soutěž Matematický klokan totiž odráží logické schopnosti žáků a mnozí z nich, zejména žáci nižších ročníků, se na tuto soutěž opravdu těšili.

Na naší škole se do soutěže zapojili všichni žáci 2. – 8. ročníku v kategoriích Cvrček (2. a 3. ročník), Klokánek (4. a 5. ročník), Benjamín (6. – 7. ročník) a Kadet (8. ročník). Žáci druhého ročníku si soutěž vyzkoušeli až v době, kdy byli opět ve škole. Distanční forma této soutěže by byla pro naše druháčky velmi náročná, proto jsme rádi, že ji absolvovali až po návratu do školy. V kategorii Cvrček žáci mohli dosáhnout maximálně 90 b, v ostatních kategoriích maximálně 120 b. Děkujeme všem žákům za účast a gratulujeme těm nejlepším.

CVRČEK

Kotlas

Kučírková

Matematická olympiáda 2021

Dnešní doba je velmi nevyzpytatelná, a přesto díky akčnosti a píli našich žáků, jsme byli schopni zorganizovat na naší škole Matematickou olympiádu. Na začátku prosince dostali žáci 6 úloh na vyřešení. Úlohy dostali ti, kteří měli zájem a kteří měli potenciál.

Během vánočních prázdnin měli žáci dost času se nad úlohami zamyslet a vyřešit je. V lednu opět začala distanční výuka. Přesto si mnozí našli čas a odeslali vyřešené úlohy. Za úspěšného žáka v Matematické olympiádě je považován ten žák, který vyřeší 4 úlohy z šesti správně. Jsme moc rádi, že ani v době distanční výuky žáci nezahálejí a snaží se rozvíjet své schopnosti, vědomosti a mají zájem reprezentovat naši školu.

Úspěšní řešitelé jsou a do okresního kola postupují: Šimon Poulíček (5.A), Štěpán Loskot (5.A), Eliška Kučírková (5.A), Matěj Fikar (5.A), Tadeáš Fikar (5.A), Petr Staníček (5.A), Adéla Hejlová (5.B), Aneta Kalinová (5.B) a Nela Kučírková (5.B). Všem zúčastněným děkujeme a postupujícím gratulujeme.

Olympiáda z českého jazyka 2021

I když prožíváme velmi obtížnou dobu, kdy se děti učí z domova na dálku, snažíme se dále zapojovat do soutěží, které jsou ve velmi omezeném počtu vyhlášené. V letošním školním roce také probíhala Olympiáda v českém jazyce. Tentokrát velmi nezvykle. Školního kola se mohli žáci ještě zúčastnit ve škole, jelikož proběhlo před Vánocemi. Do okresního kola postoupila Zdeňka Neubauerová, žákyně 9. ročníku. Okresní kolo se ale tentokrát konalo online z domovů. Zapojilo se do něho 11 zástupců různých škol našeho okresu. Zdeňka Neubauerová velmi úspěšně zvládla mluvnickou část i část slohovou a umístila se tak na 2. místě, čímž si vysloužila postup do kola krajského. Krajské kolo se uskuteční v dubnu. Zdeňce moc gratulujeme a přejeme jí další úspěch nejen v krajském kole, ale i v přijímacím řízení na střední školy!

Zapsala Mgr. Pavlína Růžičková

Memoriál J. Lakomého ml. žákyň v Přerově 13. 9. 2020