PlšQworky – turnaj v piškvorkách

Na přelomu října a listopadu se na naší škole uskutečnilo školní kolo turnaje v piškvorkách. Turnaj pro žáky druhého stupně základních škol a pro studenty středních škol nazvaný PlšQworky se v letošním roce koná již po dvanácté. Našeho škola se ho účastnila poprvé. Soutěž ve strategické hře piškvorky pořádá spolek Student Cyber Games (www.scg.cz). Školní kolo bylo otevřené všem žákům naší školy. Zápasy se hrály převážně o velkých přestávkách systémem každý s každým. V rámci školního kola se odehrálo na 400 zápasů, z nichž se kvalifikovalo 10 nejlepších do kola oblastního, pořádaného na Střední průmyslové škole stavební akademika Stanislava Bechyně v Havlíčkově Brodě. Těchto deset sestavilo 2 týmy:

1)  tým Kolečka: Daniel Kandr, Karolína Havelková, Pavel Průža, Jan Stoklasa, Jan Šimek,

2)  tým Křížci: Anežka Zajíčková, David Loskot, Kristýna Nováková, Adéla Prchalová, Jakub Schläfer.

V úterý ráno 5. 11. jsme se autobusem přesunuli do Havlíčkova Brodu na zdejší stavební školu, abychom bez jakýchkoliv ambicí předně zjistili, jak si stojíme ve srovnání s ostatními týmy a „oč zde vlastně kráčí“. Vždyť šlo o naši premiéru na turnaji!

Patnáct účastnících se týmů bylo rozlosováno do 4 skupin. Z každé skupiny postoupily do play-off dva týmy. Hra mezi týmy probíhala tím způsobem, že hráči s protihráči vytvořili náhodné dvojice, které spolu odehráli dva zápasy. Při pěti hráčích v týmu to znamená, že dva soupeřící týmy odehrály celkem 10 zápasů. Za vítězný zápas získal hráč dva body, za remízu jeden bod a při prohře nezískal bod žádný. Body všech zápasů mezi dvěma týmy se sečetly a vítězem utkání byl ten z týmů, který získal více bodů.

Mezi osm nejlepších týmů postoupil do play-off také náš tým Kolečka. Ve čtvrtfinále play-off ve vyrovnané hře soupeři podlehl. Oblastní kolo soutěže jsme si náležitě užili a získali cenné zkušenosti, které můžeme zúročit v roce příštím.

Děkujeme za finanční podporu Sdružení rodičů a přátel základní školy v Lípě, které umožnilo naši účast na soutěži. Já osobně jsem rád za přátelské společenství, které žáci napříč všemi ročníky vytvořili jak ve školním, tak i v oblastním kole soutěže, a že v oblastním kole naši žáci se ctí uspěli proti zkušenějším soupeřům ze středních škol, kteří byli v některých případech až o 8 let starší (!)

zapsal Ing. L. Valenta

LOGICKÁ OLYMPIÁDA 2019 – 2020

Této soutěže se naši žáci zúčastňují 4. rokem a jejich výsledky mají zlepšující se tendenci. Posuďte sami:

Kategorie A (3. – 5. ročník) – zapojeno celkem 13843 řešitelů, v Kraji Vysočina 711.

Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) – zapojeno celkem 20188 řešitelů, v Kraji Vysočina 1515.

PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2019 – 2020

Tato soutěž je na naší škole dlouhé roky tradiční. Proběhla jako obvykle v říjnu v VIII. a IX. třídě (kategorie Kadet). Každý žák mohl získat maximálně 120 bodů a do dalšího kola soutěže postupují první tři umístění žáci.

Výsledky soutěže - 9. ročník

10.

Heijting Michelle Maria

BĚH PARKEM BUDOUCNOST 2019 - Havlíčkův Brod

Ve čtvrtek 19. září 2019 se uskutečnil již 25. ročník běhu na tratích 600 a 1200 metrů. Akci pořádá AZ Centrum SVČ a Asociace školních sportovních klubů Havlíčkův Brod. Naši školu reprezentovali žáci a žákyně druhého stupně v několika věkových kategoriích. Všichni podali výborné výkony, mnohdy na hranici svých možností a do cíle se vraceli vyčerpaní, ale spokojení, že boj o dobrá umístění se podařil.

Skvělé 1. místo v kategorii chlapci r. 2008 získal David Pecen z 6. třídy a vynikající 2. místo David Loskot v kategorii chlapci r. 2005 z 9. třídy.

Blahopřejeme!!!!

zapsala Mgr. Hana Vencovská