Napište nám

zslipa@zslipa.cz

Zavolejte nám

775 845 564

Další úspěch našich žáků v soutěži Matka Země

Daniel Kandr, 7. ročník, získal ocenění za 2. nejlepší výsledek v testování SCIO v Kraji Vysočina.

Úspěch Tomáše Pecna v krajském kole „Odznaku všestrannosti“, celý tým na 10. místě - 18. 5. 2018

18. 5. 2018 jsme se zúčastnili krajského kola „Odznaku všestrannosti – Olympijský víceboj“, který probíhal na atletickém stadioně v Třebíči. Naše družstvo ve složení: dívky – Karolína Koudelková,Tereza Křižanovská, Lenka Nováková, Zdeňka Neubauerová a chlapci: Tomáš Pecen, Matěj Šimek, Daniel Šimek, Daniel Kandr sem postoupilo z krásného 4. místa v okrese. I v krajském kole žáci bojovali statečně a uhájili v silné konkurenci velkých škol 10. místo z šestnácti družstev. I v jednotlivcích jsme měli zastoupení: Justýnu Koudelkovou ze čtvrté třídy.

Největšího úspěchu dosáhl Tomáš Pecen, který byl v celkovém pořadí sedmý z téměř čtyřiceti závodníků. Za zmínku jistě stojí jeho velký úspěch v běhu na 1000 m, kde nenašel přemožitele a s přehledem vyhrál. Také jeho celkově druhé místo ve skoku dalekém a ve shybech a páté místo v běhu na 60 m si zaslouží jistě obdiv k jeho všestrannosti. Také děvčata si vedla dobře. Ve velké konkurenci 36 závodnic se Tereza Křižanovská umístila celkově na 13. místě.

Přejme Tomášovi, aby se s těmito krásnými výsledky dostal do celorepublikového finále, které proběhne v září v Brně.

 (napsala Mgr. Švecová – učitelka tělocviku)

 

Úspěch našich malých fotbalistů

Dne 4. 5. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola soutěže McDonaldś Cup. Soutěže se účastnilo 15 družstev za okresu. Náš tým složený z žáků 3. - 5. tříd vybojoval krásné čtvrté místo. Nejprve suverénně postoupili ze svojí skupiny a velice těsně bojovali o postup do finále.

zapsala Mgr. P. Švecová

 

Úspěch Daniela Srby v matematické soutěži Klokan

18. března 2018 se žáci 2. – 9. třídy zúčastnili mezinárodní matematické soutěže Klokan. Úlohy jsou zaměřeny především na logické myšlení a představivost. Velkého úspěchu dosáhl žák 2. třídy Daniel Srba, který soutěžil v kategorii Cvrček – 2. a 3. třída.

V okrese Havlíčkův Brod se této kategorie zúčastnilo 1 258 druháků a třeťáků (mají společné zadaní) a Daniel skončil na 3. – 5. místě.

Danovi blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších matematických soutěžích.

 

Matematická soutěž Klokan 2018 - výsledky v okrese Havlíčkův Brod

Kategorie Cvrček - 2. a 3. třída

celkem žáků

průměrný počet bodů

1258

39,32

Nejlepší jednotlivci

 

 

 

Karbanová

Veronika

ZŠ Sázavka

90

Pelouchová

Aneta

ZŠ Smet.Chotěboř

85

El-Hady

Hassan

ZŠ Lipnice n.S.

84

Srba

Daniel

ZŠ Lípa

84

Kopicová

Sabina

ZŠ Ledeč n.S.

84

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pythagoriáda 2018

4.a 5. dubna se žáci 5. - 8. ročníku zúčastnili školního kola matematické soutěže Pythagoriáda

Všichni řešili 15 úloh, za každou správně vyřešenou úlohu získali

1 bod. Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo získá alespoň 8 bodů

 

Úspěšní řešitelé

5. třída

Daniel Novák           11  bodů  postupuje do okresního kola

Alena Kuncová          10 bodů

Šarlota Valentová      8    bodů

7. třída

Daniel Kandr,Jana Nováková 11 bodů postupují do okresního kola

Všem žákům děkujeme za snahu, úspěšným řešitelům blahopřejeme a žákům postupujícím do okresního kola přejeme hodně úspěchů

 

Odznak všestrannosti - okresní kolo

Velký úspěch našich žáků ve sportovním klání.

Dne 22. 3. 2018 jsme se zúčastnili okresní soutěže - Odznak všestrannosti v Havlíčkově Brodě.

Soutěžilo se v pěti disciplínách – trojskok z místa, hod medicinbalem, skok přes švihadlo, kliky a běh na 1 000 m. V tomto sportovním klání jsme měli 16 zástupců naší školy od 6. - 8. třídy. Krásných výsledků dosáhli Tomáš Pecen,Terezka Křižanovská a Zdeňka Neubauerová, kteří se umístili v nabité konkurenci do desátého místa. Tým složený z žáků: Justýna Koudelková, Zdeňka Neubauerová, Tereza Křižanovská, Karolína Koudelková, Tomáš Pecen, Daniel Kandr, Matěj Šimek a Vojtěch Schläfer obdržel velice kvalitní umístění na čtvrtém místě v soutěži družstev.

Vynikajících výsledků dosáhly sestry Koudelkovy, když ve svých kategoriích vybojovaly zlato a stříbro a postupují tím do krajského kola.

 zapsala Mgr. Petra Švecová – učitelka tělocviku

               

Okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 21. února proběhlo okrskové soutěžní kolo v recitaci. Všem našim reprezentantům vybraným ve školní soutěži patří za účast velké poděkování! Všichni statečně vystupovali se svými naučenými texty před ostatními recitátory a odbornou porotou. Snažili se s nadšením podat nejlepší výkon a zabojovat o postup.

Mezi postupující do okresního kola v Ledči nad Sázavou se zařadila Nikol Rosická. Skvěle zarecitovat svůj text se jí podařilo i tam, a tak se mohla radovat ze třetího místa ve své kategorii. Stala se tímto úspěchem náhradníkem pro krajské kolo recitační soutěže v Třebíči. Gratulujeme! 

zapsala Mgr. Pavlína Růžičková

Lyžařský a snowboardový přebor škol Kraje Vysočina

V pohárovém závodu nižšího stupně základních škol (kategorie I. a II.), v disciplíně OBŘÍ SLALOM ve čtvrtek 8. března 2018 v Lyžařském areálu SKI KLUBU Velké Meziříčí na Fajtově kopci získala Alenka Kuncová, žákyně 5. ročníku, v konkurenci 35 závodnic vynikající 2. místo. K tomuto úžasnému umístění gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

  • aja1
  • hbcka_na_startu
  • img_2412

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

V letošním roce postoupila do okresního kola olympiády v českém jazyce Eliška Meruňková, žákyně 9. ročníku. Olympiáda byla určena pouze pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a pro gymnázia ve stejných ročnících. V konkurenci s dalšími 28 účastníky okresní olympiády obsadila 9. – 10. místo. K pěknému umístění gratulujeme!

Zapsala: Pavlína Růžičková

Školní kolo recitační soutěže

Den před pololetními prázdninami jsme si ve škole zpestřili recitační soutěží. Soutěžnímu klání předcházela třídní kola recitací, z kterých pak někteří postupovali do kola školního. 

Ve školním kole se během dopoledne v místní studovně vystřídalo kolem šedesáti nadšených recitátorů z 2. – 9. třídy. Soutěžní atmosféru podporovalo publikum z řad spolužáků recitujících dětí. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích, ze kterých byli porotou (pí uč. Vencovskou, Koubkovou a Růžičkovou) vybráni tři nejlepší recitátoři. Ti se pak v únoru zúčastní okrskového kola v Havlíčkově Brodě. Ze čtvrté kategorie nejstarších žáků nás bude reprezentovat soutěžící na prvním místě.

Přehled nejlepších školních recitátorů:  

 

1. kategorie (2. - 3. ročník)   2. kategorie (4. - 5. ročník)
1. Nela Kučírková   1. Sára Kučírková
2. Magdaléna Šedinová   2. Daniela havelková
3. Andrea Průžová   3. Silvie Rosecká
         
3. kategorie (6. - 7. ročník)   4. kategorie (8. - 9. ročník)
1. Nikol Rosická   1. Tereza Koláčková
2. Jan Čížek      
3. Lenka Nováková      
         

zapsala: Pavlína Růžičková

 

Školní kolo dějepisné olympiády

  V pondělí 4. prosince 2017 se 14 žáků 9. ročníku zapojilo do 47. ročníku dějepisné olympiády s tematickým zaměřením

To byla první republika aneb Československo v letech 1918 – 1938.“

            Nejlepších výsledků dosáhli:  

Aleš Topolovský                    35 bodů

Filip Fikar                               35 bodů

Eliška Meruňková                  34 bodů

Vojtěch Kutlvašr                    31 bodů

Michaela Kutlvašrová            31 bodů

Tereza Koláčková                  31 bodů

Tereza Novotná                      30 bodů

David Dušek                          30 bodů

                                                                                                          zapsala Mgr. Božena Kučerová

 

Výtvarná soutěž - rodinná pohoda listopad 2017

Se čtvrtou třídou jsme se v hodinách výtvarné výchovy připravovali na výtvarnou soutěž, kterou vyhlásila krajská  knihovna v Havlíčkově Brodě. Tématem pro tuto soutěž byla "Rodinná pohoda". Využili jsme pěkného tématu a v hodinách jsme si popovídali  o rodině. Každý si rodinnou pohodu představoval jinak. Pro všechny to však byly chvilky hezkých zážitků a štěstí. Každý z žáků přispěl svým výtvorem. Nakonec jsme vytvořili dohromady dvě skupinová díla – velký šťastný dům, s jeho obyvateli a věcmi, které k nim patří. Druhou prací byla velká kostka plná zážitků s rodinou. Žáky práce bavila a už s napětím očekávali, jak soutěž dopadne. S těmito pracemi jsme obdrželi druhé místo. S velikou radostí si někteří žáci s jejich rodiči šli přebrat v sobotu 25. 11. cenu při slavnostním vyhlášení na havlíčkobrodské staré radnici.

zapsala Mgr. Petra Švecová

  Přírodovědný klokan 2017

výsledky okresu Havlíčkův Brod

V okrese Havlíčkův Brod se soutěže Přírodovědný klokan zúčastnilo 858 osmáků a deváťáků z 20 škol. Velkého úspěchu dosáhl náš žák 9. třídy Vojtěch Kutlvašr. S 86 body, které získal z otázek týkajících se přírodopisu, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu, se umístil na skvělém 3. - 4. místě.  Velmi nás tento výsledek těší a vážíme si ho. Vojtovi blahopřejeme a udělujeme pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

Nejlepší 3 jednotlivci:

Pořadí

Jméno

Škola

Počet bodů

1.

Jiří Wolker

Gymnázium Havl.Brod

90

2.

Václav Krupička

Gymnázium Ledeč n.S.

87

3.-4.

Vojtěch Kutlvašr

ZŠ Lípa

86

3.-4.

Milan Tvrdík

Gymnázium Ledeč n.S.

86

        

           

           

Projekt 72 hodin – říjen 2017

Jelikož jsme se dobrovolně rozhodli pomoci přírodě , tak jsme využili už poněkolikáté projekt 72 hodin a vydali se v pátek 13. října uklízet. Naším cílem byly zastávky autobusů, místní dětské hřiště a břehy rybníků. S úsměvem a humorem nám šla práce pěkně od ruky a za námi bylo vidět kus práce a čisté přírody.

                                                          Žáci 8. třídy a Mgr. Markéta Pokorná

Přírodovědný klokan 10/2017

Ve středu 11. 10. 2017 se 25 žáků 8. a 9. třídy zúčastnilo přírodovědné soutěže Přírodovědný klokan. Žáci řešili 24 úloh z přírodopisu, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu.

Nejlepšími řešiteli se stali:

Vojtěch Kutlvašr

Jan Beckert

František Neubauer

Filip Fikar

Tereza Novotná              

Daniel Šimek

Aleš Topolovský

Eliška Meruňková

9. r.

8. r.

8. r.

9. r.

9. r.

8. r.

9. r.

9. r.

86 bodů

64 bodů

59 bodů

57 bodů

56 bodů

56 bodů

53 bodů

50 bodů

Úspěšným řešitelům blahopřejeme a všem děkujeme za snahu při řešení zajímavých úloh.

zapsala Mgr. S. Korefová

 

Přespolní běh září 2017

27. 9.  2017 se 15 žáků naší školy zúčastnilo Okresního přeboru v přespolním běhu v Chotěboři.

Běželo se v několika kategoriích. Naši žáci nás reprezentovali v III. a IV. kategorii – tzn. od 6. – 9. tříd.

Největšího úspěchů dosáhl Tomáš Pecen, který potvrdil svoji skvělou formu pro delší tratě a s přehledem vyhrál tuto kategorii, ve které závodilo více než 50 chlapců. I ostatním se vedlo dobře.

Musíme také ocenit krásné třetí místo – čtyřčlenného družstva složeného z: Matěj Šimek, Jan Beckert, Zbyněk Schläfer a Tomáš Pecen, které se tak prosadilo ve velké konkurenci ostatních základních škol v okrese.

zapsala Mgr. Petra Švecová