Napište nám

zslipa@zslipa.cz

Zavolejte nám

775 845 564

Poslední březnový den jsme si v naší třídě uspořádali projektový den s názvem MEDOVÝ. Navštívila nás paní včelařka Maruška, která nám povyprávěla o životě včeliček, o tom, jak se o ně starat, ukázala nám včelí vosk, medové plástve, obrázky, nástroje pro výrobu medu a mohli jsme si dokonce vyzkoušet včelařské obleky. Děti bedlivě poslouchaly a celé povídání jsme zakončili medovou ochutnávkou. Mohli jsme zkusit netypické chutě kaštanového nebo vřesového medu.    
Po odchodu paní včelařky jsme se dali do hry „Pozor, Čmeldo!“ Plyšový Čmelda utíkal před čmeláčím strašidlem Pučmeloudem. Pěkně jsme se nasmáli. Pokračovali jsme četbou pohádky „Jak štěňátko dostalo chuť na med“ a poté jsme šli „do kina“ a pohádku jsme si pustili na projektovém plátně. V kroužku jsme si připravili medovou dílnu a společnými silami jsme si vyrobili každý jednu včeličku z kartonu a barevných klubíček, kterou jsme si na závěr projektového dne spolu s medailí odnesli domů. Protože bylo venku špatné počasí, udělali jsme si místo procházky Včeličkovou diskotéku a na oblíbené hity jsme se pořádně vydováděli.