Projektový den „Myslivost“ jsme zařadili v podzimním období, kdy si ve školce povídáme o lese, o lesních zvířatech a o důležitosti pomoci přečkat zvířátkům zimu. Jako motivační prvek jsme zvolili četbu knihy „Pohádky z liščího lesa„, která vypráví o životě třech zvířecích kamarádů v lese. Návštěva myslivce p. Bárty v naší třídě byla hlavním bodem celého projektového dne. Poutavě dětem vysvětlil vše, co obnáší „Být myslivcem“, o co všechno se musí v lese starat, jak zvířátkům pomáhá … Pro děti měl připraveno plno ukázek, např. obrázky zvířat v knihách, trofejí a pracovní list k tématu. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o kynologii, o výcviku loveckých psů, proč má každý myslivec svého psa.  Následovala praktická ukázka loveckého psa – aport ulovené zvěře, práce ve vodě.
Samotná návštěva p. Bárty ve třídě byla pro děti velmi zajímavá, byly již dopředu natěšené a měly nachystané velké množství dotazů. Ukázka z kynologie je nadchla, pro pejska p. Bárty jsme si připravili společně malou dobrotu. Projektový den jsme zakončili vycházkou do lesa ke krmelci, kam jsme dali zvířátků nasbírané kaštany, aby snadněji přečkaly zimu.