V pátek 25. května se třída Žabiček vydala na výlet do Babiččina dvorečku v Licibořicích u Chrudimi. Po příjezdu do dvorečku jsme se nasvačili a pak již následoval program „Jak Pipka dostala chuť na koláč“. Nejprve jsme si přečetli pohádku formou obrázkového čtení a následně jsme plnili úkoly. Děti se učily poznávat zrníčka, jak se čistí, jak se mlátí obilí cepem atd. Poté jsme se vydali do kuchyně, kde jsme si vyrobili a upekli makový preclík. Samozřejmě jsme přijeli hlavně za zvířátky, takže největší část dopoledne jsme strávili u nich. Děti krmily kachny, husy, prasátko, králíčky, slepice, kozy, ovce a také se dozvěděly, jaký užitek dávají zvířata lidem a různé zajímavosti. Nakonec jsme se vydali na dědečkovu obůrku, kde jsme krmili koně, daňky, divoká prasata, pávy… Výlet i počasí se nám vydařilo, dětem se na Dvorečku moc líbilo, dokonce jsme si málem do školky odvezli ptáčka a štěňátko. Krásné dopoledne dětem bude také připomínat malý dáreček, který si zde mohly zakoupit.
Děkujeme všem, kteří přinesli suché pečivo pro zvířata – vše jsme zkrmili.