Den Země + Čistá Vysočina

Ve čtvrtek 19. dubna 2018 proběhla na naší škole úklidová akce Čistá Vysočina. Do tohoto projektu ke Dni Země se letos zapojili ti nejmenší a sice prvňáčci. Celý týden se děti připravovaly a dávaly dohromady informace, které o naší planetě znaly a nebo se dozvěděly, povídaly jak je možné pomoci chránit naší přírodu a co pro to můžeme sami udělat. Ve čtvrtek nastal den D. Počasí nám přálo a děti s elánem sobě vlastním se pustily do sběru všeho co do přírody nepatří. Naše uklízení začalo pod starým hřištěm v okolí třech rybníků a dále pokračovalo při silnici ke konci obce směrem na Petrkov. Kluci vezli kolečko na pytle s vytříděným odpadem, pomocí hrábí dostávali nepořádek z hůř dostupných míst a děvčata vyhledávala a určovala jarní kytičky. Cestou se nám podařilo zachránit několik hmyzích potvůrek. Všem dětem patří poděkování za přístup k práci a pohodovou atmosféru.

Dana Výborná