Prvňáčci první

Tak to tu ještě nebylo! Naši prvňáčci byli sotva 2 týdny ve škole a už byli jako první ze všech tříd na exkurzi. Na své první školní exkurzi. Ve středu 12. září 2018 odpoledne jsme využili nabídky místních spolků a vyrazili jsme na prohlídku ČOV v Lípě. Jako ochránci s námi šli i kluci ze 3.B. Na čističce jsme se dozvěděli, jak to všechno funguje… Děti poslouchaly vyprávění pana Edra, a pokud je něco víc zajímalo, tak se hned ptaly. U dotazů jsme se i zasmáli a bylo nám všem jasné, jak že to je. Po skončení výkladu jsme se přesunuli před bránu čističky, kde se nás ujala paní Kameníková a nabídla nám připravené tvořeníčko, kde si děti něco vyrobily, vybarvily, starší hoši vyluštili a postavili z víček kytičku. Protože jsme měli jen vymezený čas, museli jsme se přesunout do školy. Za připravenou akci opravdu děkujeme.

za celou partu zapsala Dana Výborná