Planetárium u nás ve škole

Ve středu 8. 2. jsme měli možnost strávit jednu vyučovací hodinu ve vesmíru, aniž bychom opustili budovu naší školy. Zajímá Vás, jak je to možné. Zavítalo k nám totiž pojízdné Planetárium Morava. V naší tělocvičně na dopoledne vyrostla kopule vysoká více než 3 metry na ploše cca 5 x 5 m. Na jejích stěnách jsme měli možnost shlédnout animovaný film Polaris, který vyprávěl o setkání polárního medvěda a zcestovalého zvídavého tučňáka. Tím odstartoval jejich velké dobrodružství, ve kterém společnými silami přestavěli starou ponorku na vesmírný koráb, v němž se podívali do vesmíru, kde zažili stav beztíže, zjistili, jak se Země pohybuje, a prozkoumali prstence Saturnu. Na závěr jsme ještě zhlédli krátké filmy o kosmonautech na Měsíci a startu vesmírné rakety. A představte si, že to všechno vleže na žíněnkách. Byli jsme nadšeni nejen my, ale i naše paní učitelky.

Byl to pro nás jedinečný zážitek, díky kterému jsme se poutavou formou dozvěděli spoustu nových informací o vesmíru.

Zapsaly Mgr. Jaroslava Kandrová a Mgr. Milada Henclová