V pátek 4. 11. 2016 navštívilo 13 žáků 9. třídy Informační poradenské středisko pro volbu povolání na Úřadě práce v Jihlavě. Během exkurze byli žáci prostřednictvím prezentace seznámeni se službami, které středisko poskytuje, a především s tím, co vše je třeba zvážit při výběru budoucího povolání a tedy i při volbě střední školy nebo učiliště.

Poté si žáci vyplnili dotazník zaměřený na sebehodnocení a vytvoření představy o jednotlivých povoláních. Následně proběhla diskuze, do které se většina žáků aktivně zapojila.

Na závěr měli žáci možnost získávat informace o vybraných školách z různých informačních zdrojů nebo vyplnit dotazník k volbě povolání na počítači.

Přednáška byla velmi zajímavá a pro žáky přínosná, doporučuji ji pro žáky 8. ročníku na konci školního roku.

zapsala Mgr. S. Korefová