Exkurze do Havlíčkova Brodu 16. 11. 2016

Ve středu 16. listopadu 2016 se zúčastnili žáci 9. ročníku exkurze do Havlíčkova Brodu. Naším cílem byla návštěva Muzea Vysočiny a fitnesscentra FIT HB.

V muzeu jsme si nejprve prohlédli jednotlivé expozice - Sklářská výroba v Úsobí, Petr Hora Sklo, K. H. Borovský – život a odkaz a egyptské podzemí. Poté jsme se zúčastnili přednášky Mgr. Aleny Jindrové na téma Havlíčkobrodsko za 2. světové války. Žáci si připomněli základní údaje týkající se 2. světové války a holocaustu z hodin dějepisu a doplnili si své vědomosti o nové poznatky. Přednáška paní Jindrové byla velice zajímavá a poučná. Poutavě povídala o období protektorátu,  heydrichiádě, holocaustu, koncentračních táborech, o životě v Havlíčkově Brodě za 2. světové války, přeškolovacím táboře v Lípě. Žáci měli možnost prohlédnout si také řadu dobových fotografií.

Po ukončení přednášky jsme se vypravili do fitnesscentra, kde byla pro žáky zajištěna hodina kruhového tréninku. Tato část exkurze vhodně doplnila učivo z hodin výchovy ke zdraví o významu pohybu pro zdraví.

B. Kučerová