První třída se představuje

Vítáme vás v naší třídě 1. třídě „Mravenečků“, ani jsme se nenadáli a už jsou z nás skuteční školáci. Nejen, že jsme nejmladší, ale také jsme se stali  nejpočetnější třídou v naší škole. Naší třídu, která se nachází v budově MŠ, navštěvuje celkem 28 dětí, z toho 15 chlapců a 13 dívek. Naší třídní učitelkou je Mgr. Milada Henclová, která nás učí všechny předměty.

Mravenečci jsou ve škole nováčci, ale už ví, že existují pravidla, která se snažíme všichni dodržovat. Mnoho toho umí a ještě více toho chtějí vědět. Nejvíce se naučíme, když si všechno vyzkoušíme. Jaká  bychom to byla mravenčí třída, kdybychom neměli hračku toho nejznámějšího - Ferdy Mravence jako maskota? Je s námi v ranním kroužku, jinak sedí na stole u paní učitelky a hlídá nás. Jsme rádi, že se nám daří být tak pilní jako on.  A nemyslete si, my už počítáme a dokonce  si  umíme přečíst první písmenka. Těšíme se, až si pohádky přečteme všichni úplně sami. Držte nám palce, ať je i pro nás ten první školní rok tím nejbáječnějším zážitkem. Vaši prvňáčci.

Naše každodenní rutina – zdravící básnička

My jsme třída Mravenečků,

my jsme pilné děti,