V pondělí 4.10. a v úterý 5.10. 2021 přijela do třídy Žabiček I. a Myšiček paní Líbalová, která pracuje jako zdravotní sestra na infekčním oddělení v nemocnici a přijela si s dětmi popovídat na téma „Hygiena rukou u dětí v předškolním věku“. Ukázala dětem, jak se správně umývají ruce. Děti měly možnost si zkontrolovat ruce v přístroji, který jim ukázal barevné rozlišení, kde si špatně umyly ruce. Poté si děti povídaly o bacilech – Co vše mohou způsobit za nemoci a paní Líbalová dětem ukazovala obrázky se zvětšenými bacily. Děti se zapojily do diskuze. Také si měly možnost vyzkoušet oblek zdravotní sestry na infekčním oddělení.  Na závěr si děti namáčely prsty v mýdlové vodě a sledovaly, jak se bacily odhánějí. Za odměnu dostaly diplom a sladkou odměnu.