Podzimní čas jsme zakončili prvním projektovým dnem s názvem „Šmoulí“. V tento den přišly děti převlečené za šmouly, šmoulinky, objevilo se též pár Gargamelů či dva Azraelové. Společně jsme bojovali za záchranu šmouly Mrzouta, který se vydal do hradu za Gargamelem, protože si myslel, že zlý čaroděj začaroval sluníčko, aby zmizelo. Museli jsme splnit 10 úkolů – například  sesbírat šmoulince šmourůvky na koláč kolíčkem na prádlo a pak ještě správně přiřazovat šmourůvky podle počtu na připravené karty, určovat správné barvy domečků podle jejich střech a do správných domečků se schovat, rozdělit karty s obrázky ke správným postavičkám, zazpívat šmoulí písničku a zatančit šmoulí tanec, který jsme opravdu pilně cvičili, vybírat a přiřazovat správná písmenka  na předtištěná slova ……. Teprve potom byl šmoula Mrzout zachráněn, což se nám úspěšně podařilo, neboť máme ve třídě samé šikovné děti. Po každém splněném úkolu jsme si zakřičeli pořádně nahlas hurá. Byl to den plný legrace, her a smíchu, děti měly nádherné kostýmy, za jejich přípravu Vám rodičům moc děkujeme.