Den otevřených dveří v ZAS Lípa

V pátek 13. 6. většina tříd naší školy využila možnost a zúčastnila se Dne otevřených dveří v ZAS Lípa. Každé ze skupin se ujal průvodce z řad zaměstnanců, který nás provedl po celém areálu družstva. Žáci měli možnost seznámit se se zemědělkou technikou, prohlédnout si jednotlivé budovy a dozvědět se, k jakému účelu se používají. Při návštěvě kravína a teletníku si děti vyslechly poutavý výklad p. Prchala, který doplňovaly svými zvídavými dotazy. Své znalosti z oblasti zemědělství si žáci měli možnost ověřit prostřednictvím kvízů a testů, které byly umístěny v zasedací místnosti. Na dvoře je čekala dvě stanoviště. Na jednom si ověřovali znalost různých druhů semínek a na druhém, které vzbudilo opravdu velký zájem, si vyzkoušeli dojení z umělého vemene. K naprosté spokojenosti všech zúčastněných přispělo také občerstvení, které nám v letním horkém dni přišlo opravdu vhod. Každá třída si navíc odnesla zajímavé brožurky, z nichž se děti mohou dozvědět řadu nových informací týkajících se potravin, které denně konzumují, ale možná nikdy nepřemýšlely o jejich původu. Tento den jsme si všichni náramně užili a budeme se těšit na nějakou další podobnou akci.

zapsala Mgr. Jaroslava Kandrová